Obavijest o nastavku obrazovanja

Sudjelovanje na državnoj smotri simuliranih suđenja

Učenici naše škole uspješno su sudjelovali na državnoj smotri SIMULIRANIH SUĐENJA održanoj 11.ožujka 2017. na Općinskom građanskom sudu u Novom Zagrebu.

Predmet spora je uznemiravanje i naknada štete u građanskopravnom postupku.

Tko je u pravu, gospođa Vjekoslava koja trpi uznemiravanje psa stalnim lavežom, cviljenjem i bukom ili pas Garo koji reagira na svaki šum u ulici danju i noću, na paljenje svjetla u domu tužiteljice, ali i vjerno čuva sve susjede pa tako i imenovanu tužiteljicu?

Hoće li vlasnik psa izgubiti parnicu, naknaditi trošak parnice i naknaditi štetu tužiteljici te morati izmjestiti psa na drugo mjesto ili ga zatvoriti u kuću?

Ovo su samo neka od pitanja na koja je ova parnica imala odgovoriti, koju je vodio i presudio sudac pri Općinskom građanskom sudu u Novom Zagrebu, a koju je vjerno prikazao naš tim i uspješno obranio gospođu Vjekoslavu.

Tim hvale vrijedan činili su naši učenici:

1.H - Stela Balaž (svjedok), Nedeljka Kojić (vještak), Anamarija Dukmenić (odvjetnik tuženika),

2.H - Rea Ernst (odvjetnik tužiteljice)

3.Ur - Sabina Silvaši (svjedok), Anna Sabol (svjedok), Renata Škorić (tužiteljica) i Samanta Zagoršćak (tuženik).

Mentor učenicima je Jasminka Berend, prof.

Simulirano suđenje je modul građanskog odgoja i obrazovanja pod nazivom Zakon u razredu-prema kulturi vladavine prava i demokracije.

Cilj simuliranog suđenja je iskustveno upoznati ulogu zakona i djelovanja sudbenih organa, ali i približiti sudnicu građanima.

Učenici bi trebali biti osposobljeni promišljati i biti učinkoviti građani, te povećati svijest o važnosti prava u demokratskom društvu.

Strategiju simuliranih suđenja možemo primijeniti u radu s učenicima svih razina znanja i različitih stupnjeva obrazovanja. Simulacije zahtijevaju od učenika da koriste vještine promišljanja više razine, a mogu se primijeniti u područjima društvenih i prirodnih znanosti.

objavio: Jasminka Berend   datum: 10. 4. 2017.

Upis učenika u I. razred 2023./2024. šk.god.
Upis učenika u I. razred 2022./2023.
NATJECAJ 202223.doc

obavijest o nastavku školovanja
Upis učenika u I. razred 2020./2021.
NATJECAJ 202021.doc

« Ožujak 2024 »