Obavijest o nastavku obrazovanja

14. DRŽAVNA SMOTRA SIMULIRANO SUĐENJE, 3.listopada 2020.

Vjekoslav Marić protiv Krešimira Čirića i Gimnazije dr. Franjo Tuđman iz Zagreba

Građanska parnica

Tužitelj:  Vjekoslav Marić iz Zagreba Listopadska 1, zastupan  po Tomislavi Horvat odvjetnici u Zagrebu

Tuženi: 1. Krešimir Čirić iz Zagreba, Gruška 4

2. Opća gimnazija „dr. Franjo Tuđman“ u Zagrebu , Avenija Vukovar 234, zastupana po ravnatelju Mirku Magliću

Radi: naknade štete

14. Smotra simulirano suđenje iz područja građanskog odgoja i obrazovanja održana je na daljinu, pri Općinskom sudu u Novom Zagrebu, Turinina 3.

Sudjelovalo je 10 timova srednjih škola, a našu je školu predstavljao odličan i iskusan tim u sastavu tužitelja:

Nina Mlinarević – tužitelj Vjekoslav Marić, Arijana Gashi – odvjetnica Tomislava Horvat, Nikolina Mihajlović – student, svjedok Marko Balić, Livia Sekereš – sudski vještak dr. Šima Vrbica. Zamjene i fotografi: Sara Dedić i Mateja Mikolić. Učenice su iz 4. Ur razreda, zanimanje upravni referent.

Suparnička škola bila nam je Srednja škola Koprivnica.

Nakon niza iskaza, dokaza i pitanja, prigovora, pripremnog ročišta i glavne rasprave, sudac Berislav Zaninović donio je presudu u našu korist te je tužitelj ostvario novčanu satisfakciju zbog pretrpljenih bolova i gubitka godine školovanja koje ima naknaditi tuženi, iz čijeg odgovora na tužbu izdvajamo:

„Tuženi nije odgovoran za štetu koju tužitelj možda trpi jer je do štete došlo u sportskom nadmetanju, slučajno za što tužitelj ne može odgovarati. stoga se predlaže da sud nakon provedenog postupka odbije tužitelja s tužbenim zahtjevom“.

PRESUDE

Nalaže se prvotuženiku Krešimiru Čiriću i drugotuženiku Općoj gimnaziji „dr. Franjo Tuđman“ u Zagrebu , Avenija Vukovar 234 isplatiti solidarno  tužitelju Vjekoslavu Mariću iznos od 80,000,00 kuna s pripadajućom  zakonskom zateznom kamatom koja teče od  1. veljače 2019.do isplate po stopi u visini eskontne stope Hrvatske narodne banke koja je vrijedila zadnjeg dana polugodišta koje je prethodilo tekućem polugodištu za pet postotnih poena te naknadili parnični trošak u roku od 15 dana pod prijetnjom ovrhe.

Mentor učenicima je Jasminka Berend, prof., informatička podrška učenicima pri održavanju smotre je Ivana Štibi, prof.

objavio: Jasminka Berend   datum: 7. 10. 2020.

Upis učenika u I. razred 2023./2024. šk.god.
Upis učenika u I. razred 2022./2023.
NATJECAJ 202223.doc

obavijest o nastavku školovanja
Upis učenika u I. razred 2020./2021.
NATJECAJ 202021.doc