Povijesni grad Trogir

Zadnji tjedan u mjesecu studenom, s temom Povijesni grad Trogir, održan je treći po redu susret na temu Europska godina kulturne baštine.
  Turistička zajednica grada Trogira poslala nam je brojne materijale koje smo proučili te iskoristili prilikom izrade plakata. Plakat su učenici 3.K razreda izložili u holu škole te upoznali ostale učenike i djelatnike naše škole s temom.
  Tragurion, današnji Trogir, naselje je koje su utemeljili grčki kolonisti, trgovci matične Isse (Visa) tijekom 3. stoljeća prije Krista, premda je život na otočiću, započeo već u dalekoj prapovijesti. Jedan je od najstarijih gradova Mediterana s kontinuitetom postojanja od
četiri tisućljeća. Povijest je Trogiru podarila brojne ljepote te se za Trogir često kaže kako je "la più bella e la più artistica isola del mondo"; – najljepši i umjetnički najnadahnutiji otok svijeta. Godine 1997. Trogir je uvršten na UNESCO-v popis svjetske kulturne baštine. Svaki kamen u Trogiru priča svoju priču, a posebno se ističu katedrala sv.Lovre te tvrđava Kamerlengo.
kavu i čaj.
  Sljedeći smo susret zakazali za kraj mjeseca prosinca, točnije za posljednji dan nastave, 22.prosinca, kada će tema biti Hrvatski tradicionalni božićni običaji. Ipak, kako dolazi vrijeme darivanja, odlučili smo se priključiti manifestaciji Advent u Baranji, te na božićnom štandu, u humanitarne svrhe, našim sugrađanima ponuditi naše proizvode. Ostalo ostaje tajna koja će biti otkrivena za nekoliko tjedana!

U slast i do sljedećeg druženja,
3.K

Popis postojećih albuma: