Rezultati istraživanja

Učenici Druge srednje škole Beli Manastir, Beli Manastir, 4E razreda, pod vodstvom profesorice ekonomske skupine predmeta Biljane Horvat, došli su na ideju da rade na projektu kojim bi ispitali mišljenje i  stavove učenika srednjih škola s područja Baranje o položaju žena u poduzetništvu i njihovoj zainteresiranosti za ulazak u poduzetničke vode.

Učenici su nastojali doći do mišljenja svojih vršnjaka o ulasku u poduzetništvo, i procijeniti poduzetničku klimu u ovim krajevima Republike Hrvatske, te potvrditi hipotezu kako je interes za pokretanjem poduzetničke aktivnosti posebice kod žena na niskoj razini.

Učenici su osmislili anketni obrazac, obišli tri srednje škole na području Baranje i anketirali učenike završnih razreda. Nakon obrade i analize podataka potvrdili bi ili odbacili svoju hipotezu.

Osnovni cilj projekta je povezivanje teoretskih znanja iz predmeta poduzetništvo s poduzetničkom stvarnošću, prevladavanje stereotipnog i ex katedra načina predavanja i uvođenje projektne nastave.

Učenici na ovaj način kvalitetnije savladavaju nastavne sadržaje, ostvaruju konkretne ishode učenja, te razvijaju sposobnosti koje im mogu pomoći u daljnjem  školovanju ili radu. Učenici ostvaruju komunikaciju s društveno-ekonomskim institucijama koje ih okružuju, promoviraju školu stvarajući od nje moguću znanstvenu podršku za razvoj poduzetničke inicijative u ovom kraju.

Detaljna analiza i rezultati istraživanja prikazani su u pdf. dokumentu u prilogu.

zene_u_poduzetnistvu.pdf (471.45 KB)

objavio: Biljana Horvat   datum: 11. 1. 2023.

« Svibanj 2024 »