Projekt će se provoditi kroz niz aktivnosti za učenike iz zemalja EU te će omogućiti učenicima da nauče više o demokratskim procesima kroz korištenje ICT alata i izradu kreativnih rješenja individualnih / grupnih radova. Aktivnosti koje će se kroz eTwinning projekt provoditi u 2023./2024. školskoj godini uključivat će upoznavanje učenika s institucijama EU, izborima za EU parlament i mogućnostima EU. Učenici i nastavnici će imati priliku sudjelovati i organizirati sastanke s lokalnim ili regionalnim predstavnicima, ali i zastupnicima u EU parlamentu. Projekt ima za cilj razviti sljedeće vještine: komunikacijske vještine i znanja o ekonomiji i politici; razvoj pismenosti, stjecanje novih znanja o IKT pismenosti primjenom novih alata; jačanje društvenih i interaktivnih vještina kroz rad u međunarodnim timovima; jačanje materinskog i stranih jezika; jačanje socijalnih i interaktivnih vještina kroz rad u međunarodnim timovima; jačanje međunarodne i interkulturalne suradnje te provesti kvantitativno istraživanje (rezultati EU izbora 2024.). Na temelju realiziranih aktivnosti učenici će izraditi promotivni film o EU izborima 2024. i to iz različitih zemalja EU. Grupa učenika iz svake zemlje sudionice bira po jednu političku opciju iz EU parlamenta ili predstavnike iz svoje zemlje prema političkim opcijama, koje će pratiti tijekom projekta i analizirati rezultate EU izbora 2024. godine. Kako bi predstavili svoju analizu odabrane skupine, svaka grupa treba snimiti kratki promotivni film o situaciji koju analizira uz poštivanje autorskih prava i poštene upotrebe. Sve grupe zajedno objavljuju svoje filmove o promotivnim aktivnostima na svom TwinSpaceu. Nastavnici i učenici komentiraju promotivne filmove na TwinSpaceu kako bi koristili TwinSpace chat ili forum. Učenici provode analize i istraživanja o institucijama EU, izbornom procesu za EU parlament i mogućnostima EU. Međunarodna istraživanja provode se između zemalja sudionica projekta kroz sastavljena pitanja ili teme za raspravu. Na temelju prikupljenih podataka izradit će se promotivni film o EU izborima 2024. iz različitih kutova EU.